fbpx

Keliaujame Lietuvoje – Dubingiai

Kelionės Lietuvoje - Dubingių žirgynas

Pagerėjus orams ir atėjus ilgesniam savaitgaliui, vieną dieną rekomenduojame paskirti Dubingiams ir aplinkui – patys nesenai lankėmės ir grožėjomės. Ši kelionė automobiliu ir pėsčiomis ir/ar dviračiais bus tinkama visai šeimai. Ką galime pamatyti per šią išvyką – aplankyti Dubingių žirgyną, pasigėrėti Asvejos ežerynu nuo Dubingių piliavietės piliakalnio ir praeiti įspūdingu Jurkiškio upelio taku, pakeliauti sudarytais maršrutais dviračiu / automobiliu / pėsčimis patyrinėti Asvejos apylinkes. jei nusprendėte pratęsti išvyką – yra ir galimų nakvynės variantų. Apie viską išsamiau žemiau:

Dubingių žirgynas

Sušvelninus karantiną, nuo balandžio 27 žirgynas jau veikia – galima pasivaikščioti prie trijų ežerų ir pasigrožėti fantastiškai sutvarkytu kraštovaizdžiu, galima apsilankyti mini zoologijos sode ( tiesa, dar ne visi gyvūnai gali būti lauke) ar stabtelti kavinės terasoje. Mes ėjome šalimais kai žirgynas dar buvo uždarytas – tikrai apsilankysime ir atsidarius.

Dubingių žirgyno darbo laikas I-IV 11:00-19:00, V-VII 11:00-20:00, kavinė dirba iki 19:00. Adresas : Įlankos g. 23, Žalktynės k., 33263 Molėtų r. sav. tel. +370 656 56 333 , kaip rasti žirgyną važiuojant nuo Vilniaus ar Molėtų yra paaiškinta čia.

Dubingių žirgynas Facebook tinkle.

Dubingių žirgyno interneto svetainė

Saugumo instrukcijos iš Dubingių žirgyno Facebook paskyros:

„Taip pat informuojame, kad ėmėmės visų būtiniausių saugos priemonių, kad užtikrintume maksimaliai saugų Jūsų apsilankymą pas mus. Iš Jūsų pusės tikimės to pačio:

  • Atvykus labai prašome dėvėti kaukę
  • Laikytis saugaus atstumo
  • Dezinfekuoti rankas
  • Išlikti ramiems „

Dubingių piliakalnis

SVARBU! Šiuo metu tiltas per Asveją į Dubingius yra remontuojamas – vykstant iš Vilniaus ir užsukus pirmiausia į Dubingių žirgyną, norint patekti į Dubingių piliakalnį ir / ar Jurkiškio taką, pirmiausia reikės grižti į automagistralę ties Rudokais ir sukti link Dubingių pro Bijutiškį. Jei iš Dubingių norite patekti į Dubingių žirgyną – reikės pro Bijutiškį grįžti į automagistralę ir apytiksliai už 12,3 km sukti link Dubingių.

Dubingių piliakalnis su XVI a. piliaviete stūkso pusiasalyje prie ežero. Patogiausia automobilį palikti prie kapinių arba prie parduotuvės ir nueiti iki piliakalnio. Apie Dubingių pilį daugiau galima paskaityti Wikipedia straipsnyje. Kelios vietos automobiliui yra ir prie tako į piliakalnį pradžios.

Piliakalnio tako schema

Piliakalnio viršuje betono pastate yra užkonservuotos Radvilų pilies liekanos ( kai mes lankėmės – muziejus buvo uždarytas). Užlipus į piliakalnį, takas daro ratą aplinkui perimetrą, yra įrengtų apžvalgos aikštelių bei suoliukų poilsiui – buvo tikrai smagu neskubant prasukti ratą ir nusileisti mediniais laiptais link remontuojamo tilto per Asvejos ežerą. Toliau grįžome į automobilį ir keliavome link Jurkiškio upelio tako.

Jurkiškio upelio pažintinis takas

Įspūdingas Jurkiškio upelio pažintinis takas randasi Asvejos regioniniame parke, Beržos kraštovaizdžio draustinyje. Upelis yra labai trumpas, jo ilgis tik 1,2 km – bet aplinkui upelį stūkso net iki 18 metrų aukščio šlaitai, nuo kurių atsiveria nerealiai gražūs vaizdai.

Kaip patekti iki upelio – schema apačioje, taip pat atvažiavimas yra paaiškintas Asvejos regionio parko puslapyje. Prie tako pradžios yra aikštelė statyti automobiliams, (gali būti užsipildžiusi).

Jurkiškio upelio pažintinis takas
Jurkiškio upelio pažintinis takas – atvykimo schema

Jurkiškio upelyje galima išvysti daugiau kaip 5 metrų apimties didžiulį akmenį – tai valstybės saugomas gamtos paveldo objektas, kurio pavadinimas – Suomis 🙂 . Kodėl toks pavadimas – tai yra rapakivi grupės granitinis akmuo, tokie granitai yra randami Suomijoje – yra manoma kad šį akmenį iš šiaurės atrideno slenkantis ledynas.

Kelionės Lietuvoje - Jurkiškio upelio pažintinis takas
Jurkiškio upelio pažintinio tako schema

Pats takas yra 1,5 km ilgio, reikės du kartus pakilti ir nusileisti šlaitais, pereiti laipteliais nuvirtusius medžius bei tilteliu kirsti upelį, kuriame matysis ir bebrų darbai. Savaitgaliais gali būti daug žmonių – primename, kad reikia laikytis 2 metrų atstumo tarp grupių, vienoje grupėje gali būti ne daugiau 2 žmonių ( negalioja šeimoms). Kadangi pakilti ir nusileisti upelio šlaitais kai kur yra padaryti laiptai – rekomenduojame palaukti, kol užkils ar nusileis priešinga kryptimi einantys žmonės ir tik tada leistis arba kilti laiptais.

Jei dar po šių trijų sustojimų nenorite sustoti – galite pasirinkti keliauti vienų iš dviejų Asvejos regioninio parko paruoštų maršrutų. Pirmasis – keliaujantiems automobiliu ar dviračiu „Dubingių miško takais“ (24 km), antrasis – automobiliu arba dviračiais ar dalinai pėsčiomis “ Pietrytinis Asvejos žiedas“ (34 km), kurio žiedinę dalį Žingiai-Padubingė-Abejučiai-Žingiai (19 km) galima keliauti ir pėsčiomis. Maršrutų žemėlapius rasite Asvejos regioninio parko svetainėje čia.

Svarbiausia žygyje – nesukūsti 🙂

Ką rekomenduojame pasiimti į tokią kelionę :

  • Kaklaskares apsaugai nuo vėjo ir kitų negandų. Kaklaskarės neapsaugo nuo virusų kaip respiratoriai – bet yra priskiriamos prie „kitų apsaugos priemonių“, kurios kol kas yra privalomos viešose vietose. Nuo ketvirtadienio, balandžio 30 reikalavimai yra sušvelninti , vyriausybės nutarime sakoma “ leisti nedėvėti kaukių vaikams, kuriems ne daugiau nei 6 metai, leisti nedėvėti kaukių esant už gyvenamosios vietovės ribų, kai 20 metrų spinduliu be artimųjų nėra kitų žmonių, taip pat važiuojant automobiliu, kai jame yra tik vairuotojas ir artimi giminaičiai“
  • Termosą arbatai ar kitam karštam gėrimui – yra tikrai smagu ilgiau pabuvuys lauke atsipūsti ir išgerti puodelį arbatos. Mažiesiems galite paimti ir jų asmeninį vaikišką termosą:). O jei esate ne vienas – rekomenduojame pasiimti turistinius puodelius – tada karštu gėrimu vienu metu galės mėgautis keli žmonės.
  • Jei tai tikras žygis – mažieji stebuklai gali keliauti su savo kuprinėlėmis – boružėmis, vėžliukais, drugeliais ir kitomis 🙂
  • Vaikščioti gamtoje ir upelio šlaitais puikiai tiks Scarpa Moraine serijos batai.
  • Mes keliavome su Montane Terra serijos kelioninėmis kelnėmis.
  • Apsaugai nuo lietaus rekomenduojame Marmot Precip arba Montane Atomic neperšlampamas ir kvėpuojančias striukes bei kelnes.

#keliaukLietuvoje