fbpx

Kuprinės mažiesiems – kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pasiilgote spalvų? Mes irgi! Pradžiuginkite save ir savo mažuosius atsinaujinusiomis itin patogiomis ir akį džiuginančiomis „Deuter“ vaikiškomis kuprinėmis, kurių ką tik pasipildė mūsų parduotuvės lentynos. O kad kuprinių labirintai būtų mažiau painūs, padėsime išsirinkti ne tik parduotuvėje, bet ir šiuo įrašu.

Smagusis mažylis dėvi 8 litrų talpos „Deuter Schmusebar“ kuprinytę su meškiukais

Renkantis vaikišką kuprinytę reikia atkreipti dėmesį į jos dydį, patogumą ir, aišku, estetinį aspektą. Truputį vyresnio amžiaus vaikams svarbi ir kuprinės paskirtis, nes mokyklinės kuprinės stipriai skirsis nuo, pavyzdžiui, žygiams skirtų. Čia jau panašiai kaip ir suaugusiųjų. Šie kriterijai nebūtinai išsidėlioja būtent tokia eilės tvarka, nes, jei leisite rinktis vaikui, vyraus estetinis aspektas, kuris nebūtinai atitiks patogumo ar dydžio poreikį.

Tarp pačių mažiausiųjų ir jų tėvelių itin populiarios gyvūnų ar personažų formos „Little Life“ kuprinės. Kas gi nenorėtų dinozauro ant savo nugaros?

Dydis. Kad ir koks svarbus būtų kuprinės grožis, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie dydį. Ką norėsite ten sudėti ir, aišku, kuprinės neturėtų būti vaikui per sunki ir per didelė. Mažiausios kuprinytės vaikučiams nuo 1 iki 3 metų yra 1,5–2 litrų talpos, kad tiktų mažylio nugarai, o sveria 150–200 g. „Deuter“ vaikiškų kuprinių gamoje yra žaismingos 5 litrų dydžio kuprinės, skirtos vaikams nuo 2 metų. Vaikams nuo 3–4 metų siūlomos didesnės 6 ir daugiau litrų kuprinės (sveria nuo 240 g), kad jose tilptų ne tik žaislas, bet ir užkandis bei gertuvė.

„Deuter“ naujiena – linksmos kuprinytės „Pico“ su lengvai atsegamu vaikams užtrauktuku ir smagiais baltojo lokio, krabų ir bezdžionėlių paveikslėliais.

Patogumas. Šis aspektas perkant turbūt svarbesnis tėvams, bet nešiojant pasijaus vaikams. Jei dydį jau parinkote teisingai, kad kuprinės nugarėlė nebūtų nei per ilga, nei per plati, atkreipkite dėmesį, ar yra krūtinės dirželis priekyje, kuriuo susegamos petnešos, kad nešama kuprinė neslystų į šonus, stabiliau laikytųsi ir nešiotojui būtų patogiau. Jei kuprinė didesnio litražo, vyresnėliams aktualus ir juosmens ar klubų diržas.

Kuprinės priedai ir detalės taip pat turėtų būti apgalvoti, kad vaikui mažomis rankytėmis būtų patogu atsegti sagtį, užtrauktuką, išsiimti gertuvę iš šoninės kišenės. Daugelis kuprinyčių viduje turi etiketę, kur galite įrašyti vaiko vardą.

Kai kurios „Little Life“ mažiausiems vartotojams skirtos kuprinytės turi prie kuprinės prisegamą „saitelį“, kuris leis jums nepamesti vaiko iš akių. Jis ypač naudingas, kai vaikutis dar tik pradeda vaikščioti ir jį reikia palaikyti ar prilaikyti, ar vietose, kur daug žmonių, kad jūsų mažylis nepasimestų. Taip pat dėl vaikų saugumo atkreipkite dėmesį, ar kuprinės turi atšvaitines detales ar atšvaitus, kad jūsų vaikas būtų geriau matomas gatvėje.

Priekyje susegamas krūtinės dirželis prilaiko petnešas ir kuprinytę bei suteikia stabilumo judant. Mergaitė dėvi „Little Life“ boružėlės kuprinę.

Grožis arba estetinis aspektas. Šis kriterijus, ypač renkantis gyvai, svarbiausias pačiam vaikui. O tėveliams belieka išmokti derinti grožį ir patogumą, nes jei kuprinė vaikui nebus graži, jis nenorės jos nešioti ir ji greičiausiai atiteks patiems tėvams arba broliui, ar sesei. O jei bus nepatogi, po keleto kartų dėvėjimo vaikas gali pats nebenorėti jos nešti. Belieka būti gudriems, leisti vaikui rinktis pačiam, bet tik iš kokybiškų, patogių prekių, prieš tai jau apgalvojus, ką norėsite, kad vaikas ten įsidėtų. Taip būsite patenkinti ir jūs, ir jūsų mažasis.

Vienos populiariausiųjų, ypač tarp mažiausiųjų, yra „LittleLife“ gyvūnų formos kuprinės. Gyvūnų, pvz., drakono, krokodilo, boružėlės ir pan., ir personažų (pvz., Mikės Pūkuotuko serijos) kuprinytės puikiai tinka ne tik kasdienai, bet ir kai reikia kuo nors persirengti šventei ar renginiui. Kai kuriuos modelius puošia pelekai, uodegos, ausys ar sparnai, todėl jie dar tikroviškesni. Iš gyvūnų serijos taip pat gaminami vaikiški lagaminai.

Klasikinio stiliaus kuprinės, vis tiek traukiančios akį savo spalvomis ir kartais linksmais piešinėliais, patiks vaikams, kurie labiau nori panėšėti į suaugusiuosius ir turėti „rimtesnę“ kuprinę.

1,5 litrų talpos Mikės Pūkuotuko gerbėjams skirtos „Little Life“ kuprinytės

Paskirtis. Kuprinės rinkimasis pagal paskirtį aktualesnis šiek tiek vyresnio amžiaus vaikams, kai atsiranda poreikis turėti skirtingas mokyklinę ir, pavyzdžiui, laisvalaikio ar žygių kuprinę.

Mokyklinės bus patogesnės, kietesniu dugnu ir standesnės, pritaikytos knygoms. Šiek tiek vyresniems vaikams į mokyklą tiktų ir dabar labai madingos skandinaviškos, spalvų gama akį džiuginančios FjallRaven Kanken kuprinės.

Žygiams ar laipiojimui skirtos funkcionalios kuprinės, panašesnės į suaugusiųjų, su nugaros sistemomis, klubų diržais, reikalingais priedais. Jos tikrai padės jūsų vaikui jausti savarankiškesniam, atsakingam už savo daiktus ir bus patogios, kad ir į kokį gamtos nuotykį jį išleistumėte.

Sporto būreliams ir treniruotėms galima rinktis ir specialų krepšį su patogiomis rankenomis, kurį galima neštis kaip kuprinę. 20 litrų talpos, kad tilptų reikiama sportinė apranga ir batai, bet nebūtų per dideli vaikui. Be abejo, tiks ir išvykoms bei kelionėms.

20 litrų sportinis kelioninis krepšys „Deuter Hopper“ – ypatingas tuo, kad jį galima nešti ir kaip kuprinę.

Jei susiruošėte prie vandens ar lauke lietinga, papuoškite mažuosius smagiomis kuprinėmis-varlytėmis. Itin praktiškos keliaujant į baseiną, prie vandens telkinių, į vandens parkus ar tiesiog šokinėjant per balas.

10 litrų 210 g sveriančios neperšlampamos „Little Life“ kuprinės – tikras išsigelbėjimas, kai yra didelė tikimybė, kad vaiko sukrautas turtas sušlaps.

Jei norite dvigubai pradžiuginti savo mažuosius, padovanokite jiems prie kuprinės puikiai tinkančių, naudingų priedų, kurių ir spalvą galima priderinti: galvos prožektorių, vaikiškų kelioninių kosmetinių, žaismingų vaikiškų gertuvių ir vaikiškų termosų.

Pats laikas visiems patogiai į gamtą – mažylis dėvi 5 litrų „Deuter Pico“, o vyresnėliai – 18 litrų vėdinamos nugaros „Deuter Junior“ kuprines.