fbpx

Multifunkcinės kaklaskarės – kaip išsirinkti ?

Kaklaskarė

Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime, kaip išsirinkti sau tinkamą kaklaskarę ir kaip ją naudoti – yra tikrai daug būdų. Mes patys šias multifunkcines kaklaskares naudojame kelionėse ir gamtoje jau apie 20 metų, na o karantino metu kaklaskarė gamtoje ar mieste tinkama naudoti kaip privaloma apsauga (tai nėra medicininė apsauga nuo virusų).

Kaklakarės
Kaklaskarė apsaugai nuo saulės kopiant į Kilimandžaro viršūnę Tanzanijoje

Kelionėse apsaugai nuo saulės, šalčio ar dulkių paprastai renkamės Lietuvos vėliavos spalvų kaklaskarę, kartais naudojame kelias – vieną apsaugoti galvai nuo saulės, antrą apsaugoti kaklui nuo vėjo ir kvėpavimo takams nuo dulkių.

Skarelių tipai

Universalios kaklaskarės – populiariausios, tinkamos naudoti tiek šaltesniais, tiek šiltesniais orais, puikiai tinka bet kokiai veiklai lauke. Paprastai pagamintos iš 100 % poliesterio ar 95 % poliesterio ir 5 % elastano audinio. Išmatavimai – ~22,5 x 53 cm ar 24,5 x 50 cm (priklauso nuo gamintojo).

Kaklaskarė
Universali kaklaskarė

Šiltesnės kaklaskarės gali būti „Polar“, „Thermonet“ ar „Merino“ tipo:

Polar kaklaskarė
Kaklaskarė „Buff Polar“

Šilčiausios Polar kaklaskarės turi papildomą dalį iš fliso medžiagos ir yra tinkamos dėvėti šaltuoju metų laiku. Išmatavimai ~ 24,5 x 77 cm.

Buff Thermonet kaklaskarė
Kaklaskarė „Buff Thermonet“

Thermonet kaklaskarės yra pagamintos iš medžiagos su šiltu „Primaloft“ pluoštu ir yra keturis kartus šiltesnės už universalias kaklaskares. Išmatavimai ~52 cm x 24,5 cm.

Merino vilnos kaklaskarė
Merino vilnos kaklaskarė

Merino kaklaskarės yra pagamintos iš 100 % merino vilnos (Lighweight tipo merino kaklaskarių tankis – 125 g/m2, Midweight – 250 g/m2). Kaklaskarės, pagamintos iš merino vilnos, puikiai tinka vėsesniems orams.

Atspari vėjui kaklaskarė
Vėjui atspari kaklaskarė

Vėjui atsparios kaklaskarės yra pagamintos iš vėjui atsparaus GORE-TEX INFINIUM™ audinio, apsaugančio nuo vėjo. Išmatavimai: 61,7 x 28,5 cm

Vaikiška kaklaskarė Buff Frozn
Vaikiška kaklaskarė

Vaikiškos kaklaskarės yra šiek tiek siauresnės, skirtos 0-3 metų („Baby“ serija) ar 3-12 („Child/Junior/Kids“ serijos) metų vaikams.

Kaklaskarių dėvėjimo būdus galite peržiūrėti toliau pateikiamose video instrukcijose.

o galerijoje žemiau galite pamatyti daugumą mūsų turimų kaklaskarių: