fbpx

Žygis Camino Lituano – pasiruošimas

Visiems piligrimams, keliautojams, žygeiviams!                                                      

„Camino Lituano“ – tai įspūdinga 20-ties dienų kelionė per Lietuvą nuo Žagarės iki Lazdijų. Norime, kad ji būtų kuo sėkmingesnė, todėl siūlome peržiūrėti mūsų rekomenduojamų daiktų sąrašą ir patarimus, kuriais dalinasi aktyvaus laisvalaikio aprangos specialistai – parduotuvė „LUKLA“, sukaupusi ilgametę patirtį ruošimosi kelionėms ir žygiams srityje. Visą informaciją apie Camino Lituano kelią galite rasti čia.

„Būtina turėti“ – tai žygių apranga ir avalynė, kurią renkantis pirmiausia reikėtų atsižvelgti į metų laiką ir oro sąlygas. Vasarą mums pakanka vieno sluoksnio drabužių ant kūno, o šaltuoju metų laiku, drabužius reikia sluoksniuoti, pradedant nuo termo drabužių ir baigiant storesne striuke.  

    

 • Tinkami batai – tai pirmiausia patogūs, žygiams skirti ir prie jūsų kojos jau prisitaikę batai. Todėl, jei ketinate pirkti naujus, įsigykite juos dar gerokai prieš kelionę, kad spėtumėte pranešioti. Rekomenduojame batus su aulu, apsaugančiu čiurną nuo traumų; tvirtu padu, amortizuojančiu smūgius ir apsaugančiu nuo paviršiaus nelygumų; bei membrana, saugančia batą nuo drėgmės ir leidžiančią pėdai kvėpuoti. 

Siūlomi variantai: Scarpa Moraine Plus Mid GTX, Scarpa Mojito Hike GTX, Scarpa Mistral GTX.

 • Žygiams tinkamas kojines rinkitės iš sintetinio pluošto, nes medvilnė kaupia drėgmę ir ją sunkiai išgarina, ir tokias, kurios gerai priglunda, nesmunka ir saugo nuo nutrynimų bei pūslių susidarymo. Jei reikia šiltesnių – su merino vilna ar sintetiniu pašiltinimu „Primaloft“. Vienas variantų – gamintojo „LORPEN“ kojinės su trijų pluoštų technologija. 

Šiltuoju metų laiku tiks „Lorpen T2 Light Hiker“  arba „Lorpen T3 Light Hiker“, o šaltuoju – „Lorpen Midweight Hiker“, „Lorpen Heavy Trekker“ ar „Lorpen All Season“ kojinės.

 • Kelnės arba šortai (pagal sezoną) – svarbu, kad būtų pritaikytos žygiams, nevaržytų judesių, būtų atsparios drėgmei ir vėjui, greitai džiūstančios, ir turėtų UPF 50+apsaugą. 

Rinkitės Montane Terra“, „Montane Terra Ridge“ ar „Montane Alpine Trek“.

 • Marškinėliai turėtų būti lengvi, laidūs orui ir skirti aktyviai fizinei veiklai, kad gerai išgarintų drėgmę. Gali būti ilgomis ar trumpomis rankovėmis ir geriausia – su apsauga nuo saulės („Montane Dart“, „Marmot Crystal“, „Montane Sonic“). 
 • Šaltesniuoju metų laiku dėvimi termo rūbai – labai svarbus sluoksnis, esantis arčiausiai kūno, kurio užduotis – šildyti, garinti susikaupusią drėgmę iš drabužio į išorę, užtikrinti optimalią kūno temperatūrą ir saugoti nuo kūno perkaitimo ar šalčio. Rekomenduojame gamintojo „Brubeck“ termo drabužius su antialerginėmis ir antibakterinėmis savybėmis – marškinėlius ir kelnes.
 • Džemperis turėtų būti toks, kad leistų laisvai judėti, garintų drėgmę ir suteiktų šilumos. Siūlome rinktis su „Polartec Thermal Pro“ audiniu, nes jis – geriausio lengvumo ir šilumos santykio garantas. 

Galimi variantai – „Montane Neutron Jacket“, „Marmot Wrangell“.

„Pravartu turėti“ – kita įranga ir daiktai, padarysiantys jūsų Camino Lituano žygį dar patogesnį.

 • Visi žinome, kad žygiuodami turime gerti pakankamai skysčių, o paprasčiausias būdas tai padaryti – pasiimti su savimi gertuvę: nuo lengviausios aliumininės („Laken Futura“) iki termo gertuvės ar termoso, išlaikančių turinį karštą arba šaltą („Laken Thermo Futura“). Jei žygiuosite ilgesnį laiką, kad būtų patogiau, rekomenduojame įsigyti gėrimo sistemą-pūslę (pvz.,  („Deuter Streamer“), įstatomą į kuprinės kišenę prie nugaros. Iš jos galima gerti ėjimo metu per iškištą vamzdelį, todėl nereikia sustoti ir gaišti laiko išsitraukiant gertuvę iš kuprinės.
 • Apsisaugojimui nuo ypač stiprių kritulių gali praversti skraistė nuo lietaus.
 • Jei jūs pasiryžote įveikti visą Camino Lituano, jums gali praversti ėjimo lazdos. Šiam žygiui galite rinktis tiek trekingo, tiek šiaurietiško vaikščiojimo lazdas.
 • Norint pasisemti vandens iš šaltinio, jums gali praversti lengvas kelioninis puodelis ar termopuodelis, į kurį galima įsipilti karšto gėrimo vėlesniam laikui
 • Vėsiuoju metų laiku ryte išeinant į kelią pravartu į termosą pasiimti arbatos ar kito karšto gėrimo,
 • Nenumatytiems atvejams reikėtų turėti kompaktišką pirmosios pagalbos vaistinėlę su būtiniausiais vaistais.